Spain's biker Marc Marquez, rides his Honda during the MotoGP free practice of the Argentina Grand Prix at Termas de Rio Hondo circuit, in Santiago del Estero, Argentina on April 7, 2018. / AFP PHOTO / JUAN MABROMATA

MotoGP: a címvédőt többször is megbüntették

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 04. 09. 08:45

Teljes káosz uralkodott a MotoGP Argentin Nagydíján. Közvetlenül a rajt előtt döntött úgy a mezőny jelentős része, hogy a vizes pályára való gumikat lecseréli a száradó pálya miatt, így a pole pozíciós Jack Miller maradt csak rajtrácson.  Az elhalasztott rajton így négysoros űr tátongott Miller mögött.

Ezek után amikor már minden készen állt az induláshoz, a világbajnoki címvédő Marc Márquez motorja lefulladt. A spanyol versenyző össze-vissza tologatta a motorját, csak nagyon nehezen találta meg a helyét. Később a futamon is kétszer büntették Márquezt: a sportfelügyelők előbb áthajtásos büntetéssel sújtották, majd utólag 30 másodpercet is kapott végső idejéhez.

Persze tett is érte, lökdösődött rendesen a spanyol, miközben a 19. helyről próbálta felküzdeni magát. Valentino Rossit  a 6. helyért csatázva például úgy fellökte, hogy az olasz felborult, de Aleix Espargarót sem önszántából engedte maga elé a futam során.

A sok büntetésnek meg is lett az eredménye, hiába ért célba az ötödik helyen, a korábban említett 30 másodperces büntetéssel végül 18. lett, amiért nem jár pont. A verseny után Marquez megpróbált bocsánatot kérni Rossitól, de a Yamaha csapattagjai elzavarták a garázsból.

A brit Cal Crutchlow nyerte végül az Argentin Nagydíjat, amellyel összetettben is vezet, a Yamahás Johann Zarco lett a második, Alex Rins pedig a harmadik.

Végeredmény – MotoGP, Argentin Nagydíj (24 kör/115,344 km)

1. Cal Crutchlow (brit, Honda) 40:36.342 perc