Már megint Cristiano Ronaldo zsenialitásán ámulunk

A Real Madrid hazai pályán fogadta a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szerdai játéknapján az Athletic Bilbaót és úgy kezdett, ahogy nekik illik.

Cristiano Ronaldo révén meg is szerezhették volna a vezetést, de a portugál támadó fejesét előbb a léc hárította, majd nem sokkal később hangyányit tévedett a bal sarok felé tartó lövésénél.

A hazai szurkolók részére eztán jött a hideg zuhany; a 14. percben az első helyzetét rögvest kihasználták a vendég csapat: Inigo Córdoba gyönyörűen tálalt Inaki Williams elé, aki alábökött a labdának és átemelte azt Navason (0–1).

A vendégkapus Kepa percei következtek eztán, előbb egy újabb közeli Ronaldo lövést hárított, majd Varane fejesét, a szünet előtt Asensio lövését védte bravúrral (a meccsen összesen kilenc védést mutatott be, ami elképesztő szám).

Szünet után sem akart összejönni a gól a Realnak, ráadásul a 64. percben az Athletic növelhette volna az előnyt, ám előbb Carvajal, majd a léc mentette meg a hazaiakat.

Folyamatosan rohamozott a Zidane-csapat az egyenlítésért, és az erőfeszítés a 87. percben igazi ronaldós találattal érett góllá: Modric átlövésébe a portugál sarkazott bele, aminek köszönhetően az épphogy mellé, a kapufa belső oldalánál a hálóban kötött ki (1–1).

Ronaldo ezzel a 25. bajnokiján a 24 gólját lőtte. Bár ősszel még nagyon messze volt tőle, de tavasszal elképesztő ütemben termel, így minden bizonnyal idén is meglesz a meccsenkénti egy gólos átlag.

A Bilbao 2005 után tudott ismét pontot szerezni a Real vendégeként.