Döntőt játszhatnak a LEN-kupában a dunaújvárosi női pólósok

Parádés győzelemmel mutatkozott be a Dunaújváros a női vízilabda LEN Kupa négycsapatos döntőjének nyitónapján: a pénteki elődöntőben a magyar együttes a házigazda spanyol Matarót verte meg négy góllal,

így szombaton az első helyért szállhat vízbe a másik párban győztes görög Olimpiakosszal.

A sorozatban tavaly harmadik Dunaújváros fergetegesen kezdett, mire a vendéglátók felocsúdtak, Mihók Attila alakulata már több góllal elhúzott.

A meccs képére jellemző, hogy a spanyolok a magyar csapat 7-0-s vezetését követően,

csaknem 18 perc elteltével találtak be először.

Különösen a válogatott Szilágyi Dorottya volt elemében, aki háromszor is bevette a hazaiak kapuját, és triplázott az újvárosiak francia centere, Géraldine Mahieu is.

A negyedik játékrész elején már 10-3 állt az eredményjelzőn, és bár nem lett kiütéses vendégsiker a vége, a 2016-ban LEN-kupa-győztes Mataro az utolsó negyed megnyerésével is már csak kozmetikázta a végeredményt.

Sikerével a Dunaújváros, amely legjobbjaként 2001-ben és 2009-ben ezüstérmes lett a második számú európai sorozatban, szombaton az első helyért játszhat a 2014-ben LEN-kupát nyert Olimpiakosszal.

Eredmény, női LEN-kupa, négyes döntő, Mataro, elődöntő:

Dunaújváros-Maarsk Graphics – CN Mataro (spanyol) 11-7 (4-0, 2-0, 3-3, 2-4)
a magyar csapat góldobói: Mahieu, Szilágyi 3-3, Ziegler 2, Gurisatti, Garda, Horváth B. 1-1