Stollár Fannyék az első kiemeltet verve lettek tornagyőztesek

2018. 02. 25. 17:31

Stollár Fanny és spanyol játékostársa, Georgina García Pérez nyerte a párosversenyt a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán.

A magyar, spanyol duó a BOK Csarnokban zajló verseny vasárnapi döntőjében

az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6, 6:4, 10-3-ra, döntő rövidítésben.

Az első szett 34 perc alatt lett a riválisé, majd Stollárék 37 perc alatt egyenlítettek.

A mindent eldöntő harmadik felvonásban aztán már ők irányítottak, Flipkensék 0-3 után szerezték első pontjukat, de utána 5-1 és 9-2 is volt a magyar, spanyol kettősnek, amely második meccslabdáját értékesítve végül 1 óra 20 perc alatt diadalmaskodott.

A 19 éves Stollár pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta.

Garcia Perezzel közösen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyertek.

Nagy meglepetésre egyesben a belga Alison Van Uytvanck vihette haza a trófeát, a döntőben a világranglista 80. helyezettje három szettben bizonyult jobbnak az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott szlovák Dominika Cibulkovánál, a viadal első kiemeltjénél.

Az elvesztett első szett után még egyenlített a WTA rangsorában 33. Cibulkova,

sőt a harmadik játszmában 5:4-nél két labdára volt a győzelemtől, de nem tudta megtörni Van Uytvanckot, aki egy brékkel 6:5-re ellépett, majd kiszerválta a mérkőzést.

A 23 éves belga játékos pályafutása második tornagyőzelmét aratta egyesben, ezt megelőzően tavaly, a kanadai Québecben nyert, a döntőben Babos Tímeát legyőzve.

eredmény, páros, döntő:

Georgina García Pérez, Stollár Fanny (spanyol, magyar) – Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.) 4:6, 6:4, 10-3