Győzelmet engedett ki a kezéből a Veszprém, de így sem járt rosszul

2018. 02. 25. 20:29

A Telekom Veszprém 31-31-es döntetlent játszott a német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában,

ezzel nagy lépést tett a B csoport második helyezése felé.

A vendégcsapatból William Accambray mellett négy magyar válogatott játékos, Schuch Timuzsin, Győri Mátyás, Ancsin Gábor és Jamali Iman hiányzott a rangadón.

Gyors, egyben eredményes játékkal kezdte a Veszprém (1-3) a BL honlapja által a hét mérkőzésének választott találkozót. A hazaiak hasonló stílusban kézilabdázva hamar fordítottak (5-4), és mivel hatékonyabban védekeztek, növelték is a különbséget (8-5). Mikler Roland egyre jobban védett – egyedül az ellenfél távoli átlövéseivel szemben volt tehetetlen -, ennek is köszönhette a magyar csapat, hogy sikerült fordítania (11-12).

A hajrában is rendkívül magas volt az iram mindkét oldalon,

az első félidő döntetlennel zárult (16-16).A szünet után is szoros volt az állás, Mikler továbbra is kiválóan teljesített, ennek ellenére egy-két góllal rendre a Flensburg vezetett. A 47. percben Lékai Mátét le kellett cserélni, mert egy veszprémi támadás során a dán Lasse Svan eltalálta az arcát és erősen vérzett az orra.

A helyére beállt Petar Nenadic találatának és gólpasszának is köszönhetően csapatuk ismét átvette a vezetést (28-29). Az utolsó négy percben kétszer is a háromgólos előnyért támadhattak a vendégek, de nem jártak sikerrel, ezt kihasználva a német csapat három másodperccel a vége előtt egyenlített (31-31).

A hazaiaknál négy játékos – Holger Glandorf, Kentin Mahé, Hampus Wanne és Lasse Svan – is öt góllal zárt.

Az előző idényben bronzérmes veszprémiek jövő szombaton hazai pályán a szlovén Celje ellen zárják a BL csoportkörét,

és amennyiben győznek, a második helyen végeznek.

férfi BL, csoportkör, 13. forduló, B csoport:

Flensburg-Handewitt (német) – Telekom Veszprém 31-31 (16-16)
a Veszprém gólszerzői: Gajic, Marguc 5-5, Manaszkov, Ilic 4-4, Tönnesen 3, Nilsson, Nagy L., Blagotinsek, Nenadic, Lékai 2-2

A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Paris Saint-Germain 22 pont, 2. Telekom Veszprém 16 (378-356), 3. Flensburg-Handewitt 16 (379-367), 4. THW Kiel (német) 15, 5. Vive Kielce (lengyel) 13, 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 10, 7. Celje PL (szlovén) 7, 8. Aalborg HB (dán) 5

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe jutnak. A második helyezettek az alsó ágról, a 3-6. helyezettek pedig a felső ág másik csoportjából kapnak ellenfelet a nyolcaddöntőben.