Jamesnek 10 éve nem volt ennyire pocsék meccse

Az előző idényben nagydöntős Cleveland Cavaliers 28 pontos vereséget szenvedett a Minnesota Timberwolves otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.  A hazai csapat – melyben Andrew Wiggins 25, Jimmy Butler pedig 21 pontot szerzett – a harmadik negyed végén már 41 ponttal is vezetett. A Cleveland legutóbbi kilenc meccsén hatodszor kapott ki.

A vendégek sztárja, LeBron James mindössze 10 pontot dobott, ez 2007 októbere óta a legrosszabb teljesítménye. Azért a meccs blokkolását így is ő mutatta be:

A címvédő Golden State Warriorsban ismét a liga legjobbjának (MVP) kétszer is megválasztott Stephen Curry villogott, aki 32 pontja mellett kiosztott kilenc gólpasszt

A hátvéd kiváló formában van, mióta visszatért sérüléséből: legutóbbi hét meccsén egyaránt 29 pontot, vagy annál többet szerzett.

A bajnokcsapat sorozatban ötödször nyert.

A Toronto Raptors elsősorban DeMar DeRozan 35 pontjának köszönhetően győzött hosszabbítás után a Brooklyn Nets otthonában, amelyet sorozatban tizedik alkalommal vert meg. nyugati második Houston Rocketsből – amelyben továbbra sem játszhatott a sérült James HardenEric Gordon és Chris Paul 24-24, míg Gerald Green 22 pontot szerzett a Chicago Bulls elleni 116-107-es diadal során.

A nyugaton jelenleg az utolsó, nyolcadik rájátszáshelyet elfoglaló New Orleans Pelicans számára lehet, hogy sokba került a Detroit Pistons elleni győzelem, ugyanis a harmadik negyedben bokasérülést szenvedett a csapat legjobbja, Anthony Davis. Az erőcsatár addig – 27 perc alatt – 30 pontot és 10 lepattanót gyűjtött. Azt egyelőre nem tudni, mennyi időt kell kihagynia az olimpiai és világbajnok kosarasnak.