Hőstett volt a Fraditól, hogy legyőzte a Győrt

Kedden csúcsrangadót rendeztek a női kézilabda NB I-ben, a Ferencváros ugyanis a címvédő Győrt fogadta. A hazaiak nem kezdtek jól, csak a 7. percben dobták az első góljukat, de aztán 11-11-gyel hozták le az első félidőt a több sérültjét is nélkülöző Győrrel. A második félidő elején a Fradi állva hagyta ellenfelét és az egyaránt 8-8 gólig jutó Kovacsics Anikó és Nerea Pena vezérletével végül 27-25-re nyert.

Áprilisban a kecskeméti Magyar Kupa-döntőben 29-29-es rendes játékidőt követően hétméteresekkel az FTC-Rail Cargo Hungaria nyert,

házigazdaként azonban csaknem két éve, 2015. november 4-én tudta legutóbb legyőzni a győrieket tétmérkőzésen.

„Először is szeretnék gratulálni a Ferencvárosnak a győzelemhez és a remek mérkőzéshez. Tudjuk mindannyian, hogy nem könnyű ebben a környezetben játszani és úgy gondolom, a mérkőzés kulcsa a második félidő első 5 perce volt, ahol megadtuk azt az érzést a hazai csapatnak, hogy megnyerhetik a meccset” – idézi a gyorietokc.hu Ambros Martínt, a győriek vezetőedzőjét, aki szerint nincs idő a kesergésre, fontos BL-meccs előtt áll csapata.

Nagy hőstettnek gondolom ezt a győzelmet és egyet értek abban, hogy a második félidő első öt perce kulcsfontosságú volt. Ami nagy pozitívum, hogy a saját nevelésű fiataljaink is remekül teljesítettek és örülök annak, hogy az elmúlt hetek gyengébb védekezései után most összeállt a védekezésünk, és mindenki kihozta magából a maximumot

– mondta a gyorietokc.hu-nak Elek Gábor, a Ferencváros trénere.

Eredmény – női kézilabda NB I

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 27-25 (11-11)
a legeredményesebb játékosok: Kovacsics, Pena 8-8, Háfra 3, illetve Amorim 5, Mörk, Görbicz, Oftedal, Puhalák 4-4

Fotó: MTI/Czagány Balázs