Federer újra oktatott Bázelben, nyolcadszor nyert hazai pályáján

A 19-szeres Grand Slam-bajnok svájci teniszlegenda, Roger Federer nyolcadszor nyerte meg a keménypályás bázeli férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a 2009-es US Open-bajnok Juan Martin del Potrót.

Az első játszmát rövidítésben még az olimpiai ezüstérmes argentin teniszező nyerte az első kiemelt svájci ellen. Federer azonban ezt követően már csak egyszer veszítette el az adogatását, és mivel emellett háromszor brékelt, 2 óra 33 perc alatt, de nyerni tudott.

A két teniszezőnek ez volt a 24. egymás elleni mérkőzése, a 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes svájci klasszis 18-6-ra javította mérlegét a kétszeres bázeli bajnok Del Potróval szemben.

Federer idei hetedik, pályafutása 95. tornagyőzelmét ünnepelhette. A döntő után a 36 éves svájci játékos közölte, nem indul el a jövő heti, párizsi versenyen, hanem a november 12-én kezdődő, londoni világbajnokságra készül.