Babos Timi duplán finalista

A magyar teniszezőnő Andrea Hlavackovával az oldalán párosban is döntőbe jutott a taskenti keménypályás női tenisztornán.

A magyar teniszezőnő péntek délelőtt idén harmadjára jutott be egyesben tornadöntőbe, de nem sokkal később a  taskenti tornán ugyanezért a célért lépett pályára párosban.

Az elsőként kiemelt magyar-cseh duó a találkozó elején elvette a negyedikként rangsorolt Irina Hromacseva, Ipek Soylu kettős adogatójátékát, és 2:0-s előnyre tett szert, ám az orosz, török páros 2:2-nél egyenlített. Ezt követően azonban Babosék kétszer is brékeltek, és sorozatban négy játékot nyerve 29 perc alatt szettelőnybe kerültek.

A második játszma elején Babosék ismét elvették Hromacseváék adogatását, s előnyüket végig tudták vinni az egész, 33 percig tartó szetten, így magabiztos sikerrel kerültek a fináléba.

Babos ellenfele egyesben az ukrán Katerina Bondarenko lesz az ellenfele, akivel ezt megelőzően kétszer találkozott, s mindketten egyszer nyertek.

TASKENT OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, ELŐDÖNTŐ:

páros:
Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 1.)- Irina Hromacseva, Ipek Soylu (orosz, török, 4.) 6:2, 6:3