Babos 26 perces szettet nyert

Aztán mégis izgalmasan alakult a meccse a quebeci tenisztornán, ahol végül bejutott a negyeddöntőbe.

Babos Tímea negyeddöntőbe jutott a kanadai Québecben zajló keménypályás női tenisztornán, a brit Naomi Broady legyőzésével.

A mindössze 26 perces első szettben Babos 4:0-ra elhúzott, majd saját szervajátékában az első játszmalabdát kihasználta. A második szett jóval szorosabban alakult, a világranglistán 135. Broady pedig a végjátékban az első brékjével rögtön kiegyenlítette játszmahátrányát.

A döntő szettben a rangsorban 63. Babos 1:1 után brékelőnyhöz jutott, majd a folytatásban 4:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfele adogatójátékát, saját szervagémjével aztán lezárta a mérkőzést, amely 1 óra és 53 percig tartott.

Babos ellenfele a negyeddöntőben a kanadai Francoise Abanda és az ötödik helyen kiemelt amerikai Varvara Lepchenko találkozójának továbbjutója lesz.