2011. Daegu:
Pars Krisztián Kalapács – 81.18 m
2017. London:
Baji Balázs 110 gát – 13.28 sec

Baji Balázs 13.23 másodperces idővel jutott döntőbe 110 gáton, s már ekkor káprázatosan futott: 0.120-as reakcióidővel rajtolt, majd végig az élen állva mellbedobással győzött.

Ez önmagában is fantasztikus eredmény, mivel eddig sprintszámban összesen két magyar döntős volt az atlétikai vébék történetében: Bakos György 1983-ban hatodik lett 110 gáton, Kovács Attila 1987-ben negyedik lett 100 méteren. Nem csoda, hogy Baji a jó rajtja és a hibátlan folytatás miatt boldogan értékelte a döntőbe jutást.

Baji – 2017-ben már többször is megjavította saját országos csúcsait – számára a döntőbe kerülés volt a nehezebb feladat. Azzal, hogy vasárnap este elviselte a nyomást, ez teljesült, nem csak az ő, hanem a magyar atlétika álma vált valóra.

A döntő

A hétfő késő esti fináléban is jól rajtolt az ötös pályáról induló magyar atléta, ám az első gátba belerúgott, a másodikat döntötte, így a táv felére kicsit visszaesett és a középmezőnyben mozgott. Ezután összeállt a mozgása, újra elkapta a ritmust, elképesztő hajrát mutatott be és 13.28-cas eredménnyel bronzérmet szerzett! Ebből is látszik, ebbe a 110 méterbe, alig több, mint 13 másodpercbe sportszakmai szemmel nézve mennyi minden belefér.

/ AFP PHOTO / ANTONIN THUILLIER

Történelmi versenyt láthattunk, mivel korábban jobbára csak dobó számokban, valamint Zsivóczky Attila tízpróbázó, Ináncsi Rita hétpróbázó és Bagyula István rúdugró révén szerzett Magyarország világbajnoki érmet. Hétfő este azonban

Baji Balázs az első magyar atlétává vált, aki futó számban érmet tudott szerezni az atlétikai világbajnokságon!