Világjátékok: remekeltek a magyarok íjászatban és strandkézilabdában

A magyar terepíjászat eddigi legnagyobb sikerét érte el Kakas István a wroclawi Világjátékok hetedik versenynapján azzal, hogy a legjobb négy közé jutott.

Kakas a csupasz íj kategória egyenes kieséses szakaszában ausztrál és – kétszeres Világjátékok-győztes – svéd ellenfelét legyőzve jutott a pénteki elődöntőbe.

Ezelőtt sosem voltam négy között világversenyen. Egyszerűen felfoghatatlan

– idézte a négy évvel ezelőtti Világjátékokon ötödik helyezett sportolót a Nemzeti Versenysport Szövetség közleménye.

A férfi strandkézilabda-válogatott aranygóllal és szétlövéssel 2-1-re legyőzte a horvát csapatot, így százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg csoportját, a negyeddöntőben pedig a másik csoport negyedik helyezettjével, Uruguayjal találkozik.

A wroclawi állatkertben rendezett sprintváltóval zárták a tájfutók a Világjátékokat: a Gyurkó Fanni, Baumholczer Máté, Bakó Áron és Weiler Virág alkotta magyar staféta a 11. helyen végzett.

Az ergométeres evezősöknél az 500 méteres számokat bonyolították le, Pétervári-Molnár Bendegúz a férfiaknál hatodik lett, akárcsak a női versenyben Fekete Beatrix.