Ripityára verte a Golden State a San Antoniót

A Golden State Warriors hazai pályán rendkívül könnyedén, 136-100-ra győzte le a legjobbját, a bokasérüléssel bajlódó Kawhi Leonardot nélkülöző San Antonio Spurs együttesét az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nyugati főcsoport-döntőjének második felvonásán, így 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcában. A 29 pontos Stephen Curry volt a meccs legeredményesebb játékosa.

A texasi csapatot 21 éve edző Gregg Popovich-csal ez volt a legnagyobb különbségű playoff-veresége az együttesnek.

A Golden State ezzel továbbra is hibátlan a rájátszásban, az NBA történetében korábban négy csapat, 1989-ben és 2001-ben a Los Angeles Lakers, 2012-ben a Spurs, tavaly pedig a Cleveland Cavaliers tudott tíz győzelemmel rajtolni a playoffban. (Fotó: Europress/Getty Images North America/Ezra Shaw)

Eredmény – NBA-rájátszás, Nyugati főcsoport-döntő, 2. mérkőzés

Golden State Warriors-San Antonio Spurs 136-100

Az egyik fél negyedik sikerééig tartó párharc állása: 2-0, a Golden State javára.