Kézi-vb: Gálaelőadást tartottak a franciák

A házigazdák Oroszország ellen léptek pályára kedden este a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének 4. fordulójában.

Eddig csupán a norvégok tudták megnehezíteni Daniel Narcisse-ék dolgát, de a skandinávok is kikaptak 31-28-ra.

Az oroszok elleni összecsapáson állandósult a 2-3 gólos francia vezetés az első félidőben. Adrien Dipanda tarthatatlan volt, tíz próbálkozásból nyolcszor mattolta az orosz kapust az első félidőben a 28 éves átlövő.

A másik kapu előtt Daniil Shishkarev villogott a szélről, négyszer járt túl Thierry Omeyer eszén.

A 41. percben Kentin Mahe már az ötödik gólját lőtte lerohanásból, 23-17-re vezettek ekkor a hazaiak. Három perccel később Ludovic Fabregas betörése után lett 26-18, időt kellett kérnie Dimitri Torgovanovnak.

A franciák elképesztően hatékonyan játszottak, végül 24-35-ös győzelmet arattak, és lélekben már készülhetnek is a nyolcaddöntőre.