Kézi-vb: Az első félidőben futottak az eredmény után, végül simán nyertek a spanyolok

A franciaországi kézilabda-világbajnokság B csoportjának első fordulójában Spanyolország – Izland rangadót rendeztek.

Két izlandi góllal indult a meccs, de gyosan felzárkóztak a hispánok, ezt követően pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de rendre Gedeón Guardioláéknak kellett futniuk az eredmény után. 6-9-nél vezettek először hárommal az izlandiak, végül 10-12-vel fordultak a csapatok.

Kiegyenlítettek a spanyolok a második félidő elején, de nem sokáig örülhettek, hiszen gyorsan visszaállt a kétgólos izlandi vezetés.

Hullámvölgybe kerültek azonban Geir Sveinsson tanítványai, fordítottak a hispánok a 40. percben, így időt kért az 52 éves szövetségi kapitány.

19-15-re elhúztak a spanyolok, 15 perc volt hátra ekkor a meccsből, ismét izlandi kupaktanács következett. Olafur Gudmundsson hozta közelebb az északi gárdát, de csapatának így is óriási hátrányt kellett volna ledolgoznia.

David Balaguer negyedik gólja után 21-16-ot mutatott az eredményjelző tíz perccel a vége előtt, eldőlni látszott a mérkőzés. A vége 27-21 lett, Szlovénia és Macedónia után a spanyolok is győzelemmel kezdték a B csoport küzdelmeit.