Sima győzelemmel zárt a magyar válogatott

Vasárnap este a magyar férfi kézilabda-válogatott Egyiptom ellen lépett pályára a dániai Bygma Kupán.

Jamali Iman lőtte a mieink első találatát, elpattintotta a kapus lába mellett a labdát az iráni származású játékos.

Potyogtak a gólok az első percekben, a 7.-ben már 5-5 állt az eredményjelzőn. Ezt követően fokozatosan szakadt el ellenfelétől Xavi Sabaté csapata, Bánhidi Bence bombája zárta le az első félidőt (13-18).

A második játékrészt jobban kezdték az egyiptomiak, feljöttek mínusz kettőre. Sőt, hetesből tovább zárkózott az ellenfél (22-23).

Mikler Roland ihletett formában védett, Lékai Máté pedig rendre jól találta meg Bánhidit, aki a mieink 28. gólját lőtte nyolc perccel a vége előtt, néggyel vezettünk ekkor.

Ligetvári Patrik találatával ért véget az összecsapás, a magyar válogatott győzelemmel zárta a félkészülési tornát, a mieink legjobbja Mikler Roland lett.

A Sabaté-legények a második helyen végeztek a Bygma Kupán, csütörtökön háromgólos vereséget szenvedtek Dánia ellen, a 2. fordulóban pedig Izlandot verték.