Óriási hajrával lett ezüstérmes Hosszú Katinka

Hosszú Katinka azután, hogy rekordot jelentő hatodik aranyérmét nyerte a windsori rövidpályás világbajnokságon 200 vegyesen, úszott még egy második legjobb időt a 100 pillangó középdöntőjében, hogy aztán az 50 hát fináléjában álljon rajthoz. Ebben a számban két éve, Dohában bronzérmet nyert.

Ezúttal a világcsúcstartó Etiene Medeiros legyőzhetetlennek tűnt, ő a saját korábbi idejével versenyzett, amit nem tudott überelni (25.82). Ugyanakkor Hosszú fordulója, majd második 25 métere szenzációs volt, így ő ért oda a második helyre.

25.99-es idejével három századra megközelítette saját országos csúcsát, amit még Dohában úszott.

Hat aranyérme mellett már a második ezüstjét nyeri Windsorban. Összességében 21 éremnél tart a rövidpályás világbajnokságokon.