Világszerte írnak Hosszú Katinka kizárásáról

A világ több országában is írtak szombaton a rövidpályás úszó országos bajnokságról, ám leginkább azért, mert Hosszú Katinkát kizárták az 50 méter gyors előfutamából. A történtekről beszámolt (főleg a sportolónő Facebook-bejegyzésére hivatkozva):

A swimswam.com szakportálon egy egész napos összefoglaló van, amiben a kizárásról ugyan nem írnak, de beszámolnak Hosszú Katinka öt újabb elsőségéről.

A 27 éves Hosszút azért zárták ki az 50 méter előfutamából, mert bemozdult a lába akkor, amikor az úszóknak mozdulatlanul kell várniuk a rajtjelzést. A versenybíróság kizárta őt, és bár az úszónő méltányosságot kért a verseny után, a MÚSZ közleménye szerint a szabályok erre nem adnak lehetőséget.

A háromszoros olimpiai bajnoknak így nem sikerült a csúcsdöntés, nem nyerte meg mind a 17 egyéni számot (16 döntőből 16-ban diadalmaskodott végül), ám egymaga is győzött az összesített éremtáblázaton.

Fotó: MTI/Kovács Tamás