Hosszú és Kapás is bekezdett Szingapúrban

Hosszú Karinka négy arany- és egy ezüstérmet nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának szingapúri állomásán. Az első versenynapon Kapás Boglárka 800 gyorson bizonyult a leggyorsabbnak.

Az Iron Lady 200 gyorson, 100 pillangón, 200 vegyesen és 200 háton diadalmaskodott, 50 háton pedig másodikként csapott célba a vk-széria hetedik állomásán. Utóbbi szám fináléjában az ausztrál Emily Seebohm mindössze három századdal előzte meg a 27 éves úszónőt.

Kapás 800 gyorson 8:17.54-es idővel diadalmaskodott, csak összehasonlításképpen: a riói olimpia bronzérmese ennél több, mint egy másodperccel gyorsabb volt (8:16.37) az akkori döntőben.

Jakabos Zsuzsanna 200 vegyesen Hosszú mögött végzett a második helyen, 200 gyorson pedig harmadikként csapott célba. Gyurta Gergely 400 gyorson negyedik, 400 vegyesen pedig az ötödik lett.