Győzelemmel kezdte a világbajnokságot a női hokiválogatott

Jól indult a torna.

Megkezdte szereplését az olaszországi Asiago városában zajló divízió 1/B csoportos világbajnokságon a női jégkorong-válogatott. Az első ellenfél Hollandia volt.

Már az ötödik percben megszerezte a vezetést a nemzeti együttes, egy emberelőnyös szituációban Kiss Andrea talált a kapuba (1-0). A gól után a magyar játékosok kerültek a büntetőpadra, de a védekezés remekül működött. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a kettős emberhátrányt is kihúzták a lányok.

A második harmadban továbbra is a magyar válogatott játszott fölényben. A hollandok szinte a semmiből egyenlítettek, miután Barbier kilőtte a felső sarkot (1-1).

A záró felvonás 10. percében megszületett a vezető és egyben győztes gól is. Somogyi Vivien vette be a holland kaput (2-1). A hajrában akadtak meleg pillanatok a mieink kapuja előtt, de az eredmény már nem változott – írja az icehockey.hu.