Élő Sport

Gálázva győzött a hokiválogatott, jöhet a lengyelek elleni döntő

A litvánok után az észteket is simán verte a nemzeti együttes.

A csütörtöki eredmények alapján ejteni lehetett, hogy pénteken sem lesz nehéz dolga a magyar jégkorong-válogatottnak a budapesti olimpiai selejtezőn. Kiváló kezdődött a találkozó, Sofron István már a második percben eredményes volt (1-0).

Az észtek csak elvétve jutottak el Hetényi Zoltán kapujáig. Tovább folytatódott Galló Vilmos szárnyalása, a fiatal játékos második válogatott meccsén is eredményes volt (2-0). A középső játékrészben Sofron nagyszerű góljával már magabiztos előnyre tettünk szert (3-0). Egy védelmi megingást követően a legjobb észt játékosnak választott Robert Rooba szépíteni tudott (3-1). Frank Banham buli utáni góljával azonban visszaállt a háromgólos differencia (4-1).

A záró felvonásra már nagyon elfáradtak az észtek, Vincze Péter duplázni tudott (6-1), a találkozó legvégén pedig Andrew Sarauer is eredményes volt (7-1).

A mieink győzelméhez kétség sem férhetett. Vasárnap jöhet a Lengyelország elleni finálé. A lengyelek is simán nyerték az első két meccsüket, a selejtezőről pedig csak az első helyezett jut tovább.

A harmadik harmadban nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok, az eddigi legjobb játékrész volt

– értékelt az M4 Sporton Rich Chernomaz szövetségi kapitány. Hozzátette: az első kettőben nem volt elég tűz és szenvedély a játékosokban, de ebben szerepet játszott, hogy a torna leggyengébb csapatával játszanak. A lengyelek elleni egy teljesen más mérkőzés lesz, fizikális küzdelem várható.

Eredmény – Jégkorong olimpiai selejtező, 2. forduló

Magyarország – Észtország 7-1 (2-0, 2-1, 3-0)
Gólszerző:
Sofron (2., 24.), Galló (16.), Banham (33.), Vincze (44., 57.), Sarauer (59.) illetve Rooba (27.)

Öttel vezetünk

Sofron után Vincze is duplázik, Kóger passza után lőtt a hosszú sarokba.

Magyar fór

Titarenko kapott két perces kiállítás fogásért.

Észt kiállítás

Makrov szabálytalanságát észrevették a sporik, mehet is is két percre.

Ott a negyedik

A buli után Banham elé került a korong, ő pedig közelről bekotorta.

Uraljuk az összecsapást

Egymást követik a magyar lövések, de Bartalis, Szirányi és Benk próbálkozása is elakadt a kapusban.

Szépít Észtország

Gőz rosszul adta hátra a korongot, Rooba lecsapott rá, Hetényinek nem volt esélye.

Két nagy magyar helyzet

Sarauer előbb a kapusról kijövő korongot nem tudta bepofozni, majd a gólvonalon csípte el a játékszert Koitmaa.