Sport
Hosszú Katinka (Array)

2015-ben ők az év legjobb magyar sportolói

Kálnoki Kis Attila
Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2015. 12. 15. 09:35

A hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.

Amerikaifutball:
Elek Ádám (Budapest Wolves) 1.

Asztalitenisz:
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 4.

Autósport:
    Autokrossz:
Ábrahám Károly (Túrkevei Városi SE) 1.
Ralikrossz:
Szabó Krisztián (Pap Motor SE) 2.
Gokart:
Kancsár Ferenc (Kálmán Motorsport Egyesület) 2.
Rali:
Botka Dávid, Szeles Péter (Botka Rally Team) 1.
 Szlalom:
Dicsa Tibor 1.

Atlétika:
Pars Krisztián (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 8.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.

Történelem

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki huszonháromszor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota, ők ugyanis tizenkettedszer lettek elsők sportágukban. A tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 11. alkalommal nyert, míg a a fogathajtó Lázár Vilmos és a sportlövő Sidi Péter tízszer volt első.

Az úszóknál Cseh László nyolcadszor, Hosszú Katinka ötödször lett első. Előbbi egy, míg utóbbi két aranyéremmel tért haza a kazanyi világbajnokságról.

Baseball/Softball:
Erős Sebestyén (Óbuda Warriors) 1.
Gergely Enikő (Reds Sleepwalkers) 1.

Birkózás:
Veréb István (Csepel) 1. – szabadfogás
Lőrincz Viktor (Cegléd) 1. – kötöttfogás
Barka Emese (Vasas) 1. – nők

Bridzs:
Gellér János (Tordas) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 2.

Búvárúszás:
    uszonyosúszás:
Kosara Géza (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 3.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 11.
Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 1.

karakas-hedvig(3)(960x640).jpg (karakas hedvig, )
Karakas Hedvig (kékben9 akcióban Fotó: MTI

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (KSE SE) 2.
Karakas Hedvig (BHSE) 1.

Curling:
Kiss Zsolt (Vasas SC) 4.
Palancsa Dorottya (UTE) 4.

Darts:
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 5.
Székely Pál (Soul DC) 1.

Erőemelés:
    erőemelés:
Köteles Mária (Deo SE Szeged) 3.
Farkas Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
fekvenyomás:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.
Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 3.

Evezés:
Simon Béla 1. és Juhász Adrián 2. (mindkettő Tisza Evezős Egylet)
Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 3.

 Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE.) 12.
Csókási Eszter (Szegedi Tisza Squash SE.) 1.

Gó:
Markó Péter
Pocsai Rita

Golf:  
Szeberényi Máté (Pannónia Golf Club) 3.
Szatmári Vivien Réka (Budapest Highland Golf Club) 1.

Hódeszka:
Fricz Botond (Ride 3231) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 3.

Íjászat:
    3D
Molnár Ferenc (Midesz) 2.
terep:
Kuti Géza (Bakony ÍE) 1.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍE) 2.
történelmi:
Zvolenszki Richárd (Kerecsényi László ÍE) 1.

Jet-ski:
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 4.

Jégkorong:
Rajna Miklós (Fehérvár AV19) 1.
Kiss-Simon Franciska (SZKIF Nyizsnyij Novgorod) 1.
inline:
Peterdi Imre (MarcziSkate) 1.

Kárász Anna (Array)
Kárász Anna Fotó:MTI

Kajak-kenu:
    kajak:
Tótka Sándor (UTE) 1. és Molnár Péter (Tiszaújváros) 2.
Kárász Anna (Démász-Szeged) 1.
kenu:
Vasbányai Henrik (KSI) 1. és Mike Róbert (KSI) 1.
Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 1.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK Budapest) 1.
Szepesi Csenge (Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület) 2.

Kerékpár:
    országúti:
Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 4.
Király Mónika (ARBOE-ASKOE Graz) 2. és Szurominé Pulsfort Diána (Szerpentin KE) 2.
pálya:
Szalontay Sándor (Bátorfi Agria KTK) 5. és Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch / BVSC-Zugló) 2.
Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 2.
terem:
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
Zagyvai Anita (Romhányi SE) 2.

Kosárlabda:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 2.
Krivacsevics Tijána (Uniqa-Euroleasing Sopron/Abdullah Gül Üniversitesi) 1.

Korcsolya:
    rövidpályás gyorskorcsolya:
Knoch Viktor (Pécsi KSE) 5.
Heidum Bernadett (Sportország SC) 7.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 2.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (MAC) 2.
jégtánc:
Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 2.

király gábor (király gábor, )
Király Gábor Fotó: MTI

Labdarúgás:
nagypálya:
Király Gábor (Szombathelyi-Swietelsky Haladás) 2.
Vágó Fanny (St. Pölten Spratzern) 2.
 futsal:
Dróth Zoltán (Rába ETO) 1.
Szabó Boglárka (ASTRA-ELIOS Kiskunfélegyházi Bulls) 3.
strandlabdarúgás:
Simonyi Gábor (Siófoki BFC) 1.

Lovassport:
Lázár Vilmos (Lázás Lovaspark) 10.

Műugrás:
Kormos Villő (RLSE) 3.
Reisinger Zsófia (RLSE) 2.

Ökölvívás:
Csóka Nándor (M1 Fitness Miskolc) 1.
Nagy Bianka (Szeged Box Club) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 3.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 3.

Ritmikus gimnasztika:
Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 7.

Rögbi:
    XV:
Czakó Attila (Esztergomi Vitézek-Budapest Exiles) 1.
7-es:
Collet Gergő (Strasbourg) 3.
Vitéz Georgina (Királyság SE) 1.

Röplabda:
Bagics Balázs (FINO Kaposvár) 2.
Sándor Renáta (Allianz MTV Stuttgart) 2.
strandröplabda:
Meszlényi Tamás, Soós Izsák
Lutter Eszter, Lakatos Enikő

Sakk:
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 1.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesülete) 1.

Sí:
 alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 1.
Miklós Edit (MTK) 4.
sífutás:
Kónya Ádám (Vasas SC) 2.
Szőcs Emőke Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 5.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.
síugrás:
Molnár Kristóf (Kőszegi SE) 1.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 1.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 1.

Sidi Péter (Array)
Sidi Péter MTI

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 10.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 5.

Súlyemelés:
Gyurkovics Ferenc (Pécsi SE) 2.
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 3.

Számszeríjászat:
Mátrai István (PBLE) 1.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 12.

Szektorlabda:
Pákai György (Testvériség) 3.
12 érintéses: Kiss Levente (Debreceni EAC) 1.

Szinkronúszás:
Czékus Eszter (Alfa SC Kispest) 4.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Magyar Szörf Akadémia) 9.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 4.

Tájfutás:
Bakó Áron (Tabáni Spartacus) 1.
Gyurkó Fanni (Silvanus SE) 2.
Trail-O szakág:
Laáber Miksa (BEAC) 2.
tájkerékpár:
Rózsa László (Megalódusz SE) 3.
Pénzes Erzsébet (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 7.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 4.

Tekvondó:
Kotsis Edina (UTE) 9.
A férfiaknál a szövetség nem jelölt

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 3.
Babos Tímea (MTK) 4.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 2.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 4.

Torna:
    szertorna:
Hidvégi Vid (KSI) 1.
Makra Noémi (TC Békéscsaba) 3.
gumiasztal:
Nagy Richárd (Szolnoki HSE) 1.
Rozs Viktória (Dunaferr SE) 1.
aerobik:
Szöllősi Panna (1.), Hegyi Dóra (1.), Lendvay Dóra (3.), Farkas Balázs (1.), Bali Dániel (2.) összetételű válogatott

Triatlon:
Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 2.
Vanek Margit (Budaörsi TK) 5.

cseh lászló (Array)
Cseh László Fotó: MTI

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 8.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 5.

Versenytánc:
    akrobatikus rock’n’roll:
Király Ádám (Rock and Magic SE) 3.
Czetl Fanni (Masters SE) 2.
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 2.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 2.

vízisí:
Németh Gábor (Káli Vízisí SE) 1.

wakeboard:
Szóláth Szebasztián Zsolt (Szegedi Wakeboard SE) 1.

Vívás:
Imre Géza (BHSE) 2.
Szász Emese (Vasas SC) 4., Márton Anna (MTK Budapest) 1.

 

Vízilabda:
Hárai Balázs (ZF-Eger) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 4.

A Magyar Vitorlás Szövetség később, míg a Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 20-án záruló női világbajnokság után nevezi meg legjobbjait.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kommentek

JERUSALEM, ISRAEL - DECEMBER 11:  Protesters burn a poster of U.S. President Donald Trump in front of the Damascus Gate at the entrance to the Old City on December 11, 2017 in Jerusalem, Israel. In an already divided city, U.S. President Donald Trump pushed relations in the city to breaking point after making the announcement to recognize Jerusalem as Israel's capital.  (Photo by Chris McGrath/Getty Images)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.