Európa Liga-győztes a női röplabda-válogatott!

A magyar női röplabda-válogatott nagyszerű teljesítménnyel jutott el az Európa Liga döntőjébe, ahol az első meccsen 3-0-s győzelmet aratott Törökország ellen. A vasárnapi második mérkőzés is álomszerűen indult, szoros játszmában sikerült kiharcolni az előnyt. A folytatásban is szoros volt a küzdelem, egy hajszállal a hazaiak voltak pontosabbak, majd a negyedik játékrészben volt egy párperces „rövidzárlat” a magyar csapatnál, így jöhetett az aranyszett.

Ott is a végletekig kiélezett volt a küzdelem, 13-13 után azonban csak a magyarok szereztek pontot, így 2015-ben Magyarország nyerte meg a női Európa Ligát.

Sikerével a magyar válogatott várhatóan felkerül a világelitbe, ugyanis André Meyer, az Európai Röplabda Szövetség elnöke korábban ígéretet tett arra, hogy ha az együttes megnyeri az Európa Ligát, akkor a csapatot besorolják a világliga harmadik csoportjába.