Brit-magyar bánat a US Openen

A férfiaknál a harmadik helyen kiemelt Andy Murray, míg a nőknél a magyar származású Konta Johanna is kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

Andy Murray hosszú sorozata szakadt meg, ugyanis ezt megelőzően sorozatban 18 Grand Slam-tornán jutott a legjobb nyolc közé. Legutóbb éppen New Yorkban maradt le a negyeddöntőről, még 2010-ben.

Érdekesség, hogy a negyeddöntőben négy játékos olyan játékos jutott -Federer, Feliciano Lopez, Jo-Wilfried Tsonga és Stan Wawrinka -, akik mind túl vannak már a harmincon. A US Openen legutóbb 1982-ben fordult elő hasonló. Akkor Jimmy Connors, Tom Gullikson, Guillermo Vilas, és Kim Warwick jutott be a legjobb a nyolc közé az akkoriban harmadik x-en túliak közül.

MTI
Konta Johannának nem sikerült újabb meglepetés győzelmet elérnie MTI

A nőknél a magyar származású Johanna Konta, vagy Konta Johanna, ha úgy jobban tetszik a  selejtezőből, három mérkőzést megnyerve kvalifikálta magát a főtáblára, ahol meglepetésre előbb a 9. kiemelt spanyol Muguruza Blancót, szombaton pedig a legjobb 16 közé jutásért játszott meccsen a 18. kiemelt német Andrea Petkovicot búcsúztatta.

Az 5. helyen kiemelt cseh Kvitovával azonban már nem bírt, két szoros játszmában vereséget szenvedett.

Eredmények – US Open, nyolcaddöntők:

férfiak:
Federer (svájci, 2.)-Isner (amerikai, 13.) 7:6 (7-0), 7:6 (8-6), 7:5
Anderson (dél-afrikai, 15.)-Murray (brit, 3.) 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (2-7), 7:6 (7-0)
Gasquet (francia, 12.)-Berdych (cseh, 6.) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1
Wawrinka (svájci, 5.)-Young (amerikai) 6:4, 1:6, 6:3, 6:4