Magyar aranyakkal indult a nap Bakuban

női kajak négyes (Array)

Remekeltek kajak-kenusaink az Európa Játékok harmadik napjának döntőin.

Hétfőn reggel először Vajda Attila állt rajthoz a kenusok 1000 méteres távján, és harmadik helyen ért célba a német Sebastian Brendel és a cseh Martin Fuksa mögött.

Még jobb eredményt ért el a Szabó Gabriella, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Kárász Anna összeállítású női kajak négyesünk, hisz a lányok első helyen csapták át a célvonalon a második német csapat előtt.

Pár perccel később újabb magyar aranyéremnek örülhettünk: A Kökény Roland sérülése miatt kényszerből összeálló Kammerer Zoltán, Szalai Tamás kettős is első lett a kajakosoknál 1000 méteren.

Az utolsó magyar érdekeltségű fináléban negyedik helyen zárt a Vasbányai Henrik, Mike Róbert összeállítású kenu párosunk.

A hétfői napot megelőzően egy dobogós helye volt a magyar csapatnak, amit még szombaton a birkózó Korpási Bálint ért el a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában, melyben ezüstérmet nyert.