Úgy elcsalta a maratont, hogy meg is nyerte

kendall schler (kendall schler)

Kendall Schler ért célba elsőként a múlt hétvégi St. Louis Marathonon, pedig le sem futotta a távot.

A Missouri állambeli hölgy tavaly harmadikként végzett ugyanezen a versenyen, idén pedig csodák csodájára ő lett a maraton győztese – írja a Daily Mail.

Schler hiába volt ott a rajtnál, az időmérő pontok egyikén sem futott át, csak a cél előtt nem sokkal tért vissza a pályára és így ünnepelhette sikerét.

Eredménye alapjáraton feljogosította volna, hogy induljon a hétfői Boston Marathonon, de mivel a versenyről készült több száz kép egyikén sem vélték felfedezni, elvették tőle az aranyérmet és a tavalyi bronzot is.

“Ez egy nehéz helyzet mindenki számára, főként azoknak, akik tisztességesen lefutották a távot és mégsem kapták meg a megfelelő elismerést. Csalt, így a 2014-es és a 2015-ös eredményét is töröltük” – nyilatkozott Nancy Lieberman, a St. Louis Marathon elnöke.

A maratont egyébként így Angela Karl nyerte.