Egy győzelemre a főtáblától Babos Monterreyben

Babos Tímea (babos tímea, )

Sikerrel vívta meg második mérkőzését is a selejtezőben Babos Tímea a mexikói Monterreyben zajló, 500 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

Honlapja szerint a 21 éves, a világranglistán 90. magyar versenyző, aki 2012-ben megnyerte a tornát, vasárnap a kolumbiai Mariana Duque-Marinót (139.) verte két sima játszmában, összesen öt gémet engedve át riválisának.

A főtáblához három győzelemre van szükség, a kvalifikáció utolsó körében Babos ellenfele az ukrán Katerina Bondarenko lesz, aki jelenleg csak 177. a világranglistán, de volt 29. is, és a 2009-es US Openen negyeddöntős volt. Bondarenko egy hónapja az antwerpeni verseny selejtezőjében 6:3, 3:6, 6:3-ra nyert a magyar játékos ellen.

Fotó: Europress fotóügynökség

A női teniszezők legfrissebb világranglistáján Babos három helyet javítva a 90., melyet továbbra is nagy fölénnyel az amerikai Serena Williams vezet.

A férfiaknál a spanyol Rafael Nadal és a japán Nisikori Kej is egy-egy helyet javított a top 10-ben.

Eredmény – Monterrey-i tenisztorna, 2. forduló:

Babos Tímea (4.)-Mariana Duque-Marino (kolumbiai) 6:3, 6:2

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja szerint, zárójelben az előző heti helyezés):