Póta kikapott a negyeddöntőben

Póta Georgina második szombati mérkőzésén öt szettben kikapott a kínai származású, holland színekben versenyző Li Jiaótól, így a folytatásban az 5-8. helyért játszhat a Bakuban zajló asztalitenisz Top 16 bajnokságon.

A világranglistán 14. magyar játékos hamar háromjátszmás hátrányba került a negyeddöntőben, s ugyan szépítenie még sikerült, Li Jiao a folytatásban is ellenállhatatlanul játszott, így ő került a legjobb négy közé.

Póta magyar idő szerint 17.30-tól lép asztalhoz az 5-8. helyért – ellenfele egyelőre nem ismert -, majd utolsó mérkőzését a vasárnapi zárónapon játssza.

A Top 12 örökébe lépett, megújult rendszerben kiírt Top 16 bajnokságon a világranglista-helyezések alapján meghívott 15 játékos, valamint a házigazda azeriek egy asztaliteniszezője alkotja a mezőnyt. A bajnokság összdíjazása 70 ezer euró, a férfi és női győztes 10-10 ezerrel gazdagodik.