A Kings nyerte a bajnokok csatáját

Jeff Carter (Jeff Carter, los angeles kings, )

Az utóbbi három idény két bajnoka csapott össze Los Angelesben, ahol a helyi Kings nagy csatában 4-3-ra legyőzte a Chicago Blackhawks gárdáját.

Két harmad után még 2-2 volt az állás, ám a címvédő és 2012-ben is Stanley Kupa-győztes hazaiak jobban hajráztak a legutóbb 2013-ban bajnok riválisuk ellen. Jeff Carter 2 góllal és egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. A Kings négy vereség után először győzött.

A New Jersey Devils az 58. percben egyenlített, majd a szétlövésben megszerezte a bónuszpontot a sorozatban hetedik vereségét elkönyvelő Toronto Maple Leafsszel szemben.

A Washington Capitals többek között Braden Holtby 27 védésével és Alekszandr Ovecskin két góljával verte 4-0-ra a Pittsburgh Penguinst. Az orosz csatár immár 29 gólos a szezonban, ezzel az élre ugrott. Ovecskin az utóbbi 13 mérkőzésén 13-szor volt eredményes.