A végére kiengedett, de nyert az Olaj

A Szolnoki Olaj férfikosárlabda-csapata hazai pályán négy ponttal nyert a Novo Mesto együttese ellen az Adria Liga 12. fordulójában.

A Tisza-partiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést és egészen a harmadik negyedik magabiztosan vezettek, ekkor azonban feljött egy pontra a Novo Mesto (32-31). Nem rezelt be ettől az Olaj és ismét tekintélyes előnyt dolgozott ki, az utolsó négy percet pedig 11 pontos fórból várta (58-47).

Strahinja Milosevic egyik kosara

Ennek ellenére izgulni kellett a végén, a szlovénok ugyanis nagy hajrát produkáltak, ám végül meglett a magyar siker, 63-59 lett az eredmény. Strahinja Milosevic 15 pontjával lett a Szolnok legeredményesebbje. A magyar együttes a szombati mérkőzésen a hatodik győzelmét aratta a mostani sorozatban.

A listavezető Atomerőmű vendégként csaknem kétszer annyi pontot szerzett, mint a sereghajtó ZTE a férfikosárlabda NB I szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén.

Eredmény – Adria Liga

Szolnoki Olaj-Novo Mesto (szlovén) 63-59 (13-10, 19-18, 14-13, 17-18)

Férfi NB I:
Zalakerámia ZTE KK-Atomerőmű SE 53-101 (10-24, 11-22, 20-31, 12-24)
Kaposvári KK – Falco-Trend Optika KC Szombathely 100-84 (25-21, 21-24, 24-19, 30-20)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 93-83 (16-27, 26-15, 23-19, 28-22)
MAFC – PVSK-Pannonpower 72-79 (15-17, 14-11, 21-29, 22-22)