juhász roland, nemanja nikolics (juhász roland, nemanja nikolics)
Sport

Akarod tudni kik voltak idén a legjobbak?

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére 50 hazai sportszövetség nevezte meg sportáguk legjobbjait. 

Polgár Judit mellett ugyancsak figyelemreméltó a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota elsősége, ők ugyanis tizenegyedszer lettek elsők sportágukban.

A “tizedesek” táborát gyarapítja Balázs Péter tájékozódási búvárúszó, valamint az olimpiai és világbajnok tornász, Berki Krisztián. Berki mellett világbajnoki arannyal érdemelte ki a legjobb címet a birkózó Bácsi Péter, s Eb-győzelemmel a kalapácsvető Pars Krisztián, aki hetedszer végzett az élen. 

Már két riói kvótás is található a listán, a vitorlázó Berecz Zsombor és a sportlövő Tobai-Sike Renáta. A labdarúgóknál Juhász Rolandot választották meg az év legjobbjának. A Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 21-én záruló magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság után nevezi meg legjobbjait.

A 2014-es év legjobbjainak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

AMERIKAIFUTBALL:
Németh Márton (Újbuda Rebels)

ASZTALITENISZ:
Pattantyús Ádám (St. Louis) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 3.

AUTÓSPORT:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport) 2.
Nyirfás Julianna (Eurosol Racing Team Hungary SE) 2.

ATLÉTIKA: 
Pars Krisztián (Dobó SE) 7.
Márton Anita (Titán TC Szeged) 1.

BIRKÓZÁS: 
szabadfogás:
Ligeti Dániel (Haladás) 1.

kötöttfogás:
Bácsi Péter (FTC) 1.

nők:
Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus) 1.

BRIDZS:
Szilágyi László (Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 1.

BÚVÁRÚSZÁS:
uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 1.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 2.

tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 10.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 1.

CSELGÁNCS: 
Tóth Krisztián (KSI SE) 1.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 5.

CURLING:
Kiss Zsolt (WSC) 2.
Palancsa Dorottya (UTE) 2.

DARTS:
Takács Gábor (Pestújhelyi SC) 1.
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 4.

ERŐEMELÉS: 
fekvenyomás:
Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 2.
Nyers Mónika (Tabi Fitness Klub SE) 1.

erőemelés:
Ifj. Sebestyén Tamás (Tabi Fitness Klub SE) 1.
Köteles Mária ((Deo SE Szeged) 2.

EVEZÉS :
Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egyesület) 1.
Bene Dorottya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 1.

FALLABDA: 
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia) 11.
Csókási Gabriella (Szegedi Tisza Squash SE) 1.

GOLF :
Rózsa Csilla (Royal Balaton Gold & Yacht Club) 1.

HÓDESZKA:
szabadstílus:
Kis Benedek 1.
Gyarmati Anna 2.

alpesi:
Sümegi Péter 1.
Viszlay Wanda 1.

ÍJÁSZAT:
olimpiai íj:
Gajdos Márk Csaba (Malév SC) 1.

csigás íj:
Jakab Gabriella (Eleven Íjász Egyesület) 2.

számszeríjászat, match:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 3.

számszeríjászat, field:
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Club) 11.

JÉGKORONG: 
Hetényi Zoltán (Fehérvár AV 19) 1.
Németh Anikó (KMH) 1.
Revák Zoltán (inline, Ferencváros) 1.

KAJAK-KENU:
Vajda Attila (Szegedi VSE) 8.
Kozák Danuta (UTE) 4.

KARATE:
Tadissi Yves Martial (UTE) 1.
Bartha Nikola (BVSC) 1.

KERÉKPÁR: 
országúti:
Rózsa Balázs (Utensilnord) 1.
Szurominé Pulsfort Diána (Peloton SE) 1.

pálya:
Szalontay Sándor (FTC) 4.
Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 1.

terem:
Varga Marcell és Kaliczka Bence (Rohányi TE) 1.

KÉZILABDA:
A magyar szövetség a december 21-én záruló női Európa-bajnokság után nevezi meg a legjobbakat.

KOSÁRLABDA:
Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 1.
Iványi Dalma (PINKK Pécsi 424) 6.

KORCSOLYA:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (Sportország SC) 1.
Heidum Bernadett (Sportország SC) 6.

gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 1.
Tóth-Lykovcán Ágota (OGYSE) 5.

műkorcsolya:
Forgó Kristóf (Jégcsillag) 1.
Tóth Ivett (MAC) 1.

jégtánc:
Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 1.

LABDARÚGÁS: 
férfi nagypálya: Juhász Roland (Videoton FC) 3.
női nagypálya: Zeller Dóra (SV Hoffenheim) 1.
férfi futsal: Trencsényi János (MVFC Berettyóújfalu) 1.
női futsal: Szabó Boglárka (ASTRA) 1.
strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Goldwin Pluss FC) 4.

LOVASSPORT: 
Dobrovitz József (Vecsés) 4.

MOTORSPORT:
Kovács Ádám Zsolt (Hell KTM Kecskemét) 1.

MŰUGRÁS: 
Somhegyi Krisztián (RLSE) 1.
Kormos Villő (RLSE) 2. és Reisinger Zsófia (RLSE) 1.

ÖKÖLVÍVÁS: 
Bacskai Balázs (Vasas-Süllős SC) 2.
Kovács Mária (PVSK) 7.

ÖTTUSA:
Kasza Róbert (KSI) 2.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 2.

RITMIKUS GIMNASZTIKA:
Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 6.

RÖPLABDA: 
Pádár Krisztián (Noliko Maaseik) 1.
Tálas Zsuzsanna (Vasas Óbuda) 1.

strandröplabda:
Szombathelyi Szandra 2.
Kaszap Tamás 1.

SAKK: 
Balogh Csaba (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 2.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 18.

SÍ:
alpesi:
Farkas Norbert (Rozmaring SE) 4.
Miklós Edit (MTK) 3.

sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 4.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 2.

sífutás:
Szabó Milán (Mátra SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 2.

szabadstílus:
Lukács Trso (Freestyle SE) 2.

SPORTLÖVÉSZET:
Péni István (UTE) 1.
Tobai-Sike Renáta (BHSE) 1.

SÚLYEMELÉS: 
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 2.
Nagy Péter (Szegedi EAC) 5.

SZEKTORLABDA: 
Magyar Antal (Testvériség SE, szektorlabda szakág) 1.
Nagy Lajos (Tiszavasvári SE, 12 érintéses szakág) 3.

SZÖRF: 
Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia SE) 1.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 3.

SZUMÓ: 
Szakolczi Hunor (Honvéd Szondi SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 1.

TÁJFUTÁS: 
Lenkei Zsolt (Tipo TKE) 4.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas) 4.

TEKE: 
Kiss Tamás (KK Neumarkt) 1.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 3.

TEKVONDÓ: 
Gonda Ivett (HPAC Toronto) 1.

TENISZ: 
Fucsovics Márton (NYVTC) 2.
Babos Tímea (MTK) 3.

TOLLASLABDA:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 1.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 3.

TORNA: 
férfi torna:
Berki Krisztián (Újpesti Torna Egylet) 10.

női torna:
Makra Noémi (Torna Club Békéscsaba) 2.

aerobik:
Bali Dániel (PTE Peac) 1.

gumiasztal:
Istvánfi Bence (Pattanj SE) 1.
Csánicz Laura (Ajkai TSE) 2.

TRIATLON: 
ifj. Faldum Gábor (Mogyi Baja-Pécs) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 4.

ÚSZÁS: 
Cseh László (Kőbánya SC) 7.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 4.

VERSENYTÁNC: 
versenytánc:
Balogh Csongor és Szabó Anita (Forma TSE) 1.

akrobatikus rock’n’roll:
Király Ádám és Czetl Fanni (Rock and Magic SE – Masters SE) 1.

VITORLÁZÁS: 
Berecz Zsombor (Magyar Villamos Művek SE) 3.
Érdi Mária (Yacht Club Budapest Egyesület) 2.

VÍVÁS:
Rédli András (Balaton VK) 1.
Szász Emese (Vasas SC) 3.

VÍZILABDA: 
Varga Dénes (Szolnoki Dózsa-Közgép) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 3.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.