A végét szúrta el az Újpest

A magyar bajnok, listavezető Dab.Docler 5-3-ra nyert az 56. percig vezető Újpest ellen a jégkorong MOL Liga egyetlen szerdai mérkőzésén.

A dunaújvárosiak a 12. percben avatták fel az újpesti kapust, Ágoston Olivért, Miroslav Durak révén azonban egalizáltak a fővárosiak. Mégis hátrányban vonulhattak el szünetre, Szappanos Dávid is feliratkozott a góllövők közé még az első harmadban.

Az UTE a mérkőzés felénél tudott másodszor is egyenlíteni, majd a harmadik felvonás derekén a vezetést is átvették a lila-fehérek. A vendégek egészen az 56. percig vezettek, ekkor egalizáltak az Acélbikák, majd Szappanos második találatával az előnyt is visszavették.

Kapusát is levitte az Újpest, de Papp Viktor az üres kapuba talált, eldöntve ezzel a meccset, 5-3 lett a vége.