Kilencet számolt a riválisra a Fradi

Magabiztosan nyert a női kézilabda NB I-ben az FTC-Rail Cargo Hungaria. A Győri Audi ETO KC és a Dunaújvárosi Kohász a kupában diadalmaskodott.

Döcögősen indult a szerda esti mérkőzés a Népligetben, a Ferencvárosnak és az Érdnek is akadtak gondjai támadásban. A házigazda eszmélt gyorsabban, így már a szünetre tekintélyes előnybe került (13-7), majd a második félidőben magabiztosan játszva a mérkőzést is megnyerte a zöld-fehér együttes.

A női élvonal másik szerdai mérkőzésén a Szeged Fehérvárra látogatott, de nagyon simán kikapott, méghozzá 38-25-re.

A Magyar Kupában a címvédő Győr simán verte a Siófokot, míg a Dunaújváros nagy csatában nyert Békéscsabán, így ez a két csapat továbbjutott a negyeddöntőbe.

Eredmények – női kézilabda

NB I:
Fehérvár KC-Szeged 38-25 (20-11)
FTC-Rail Cargo Hungaria – Érd 27-18 (13-7)

Magyar Kupa, nyolcaddöntők:
Pénzügyőr SE (NB I/B) – DVSC-TVP-Aquaticum 15-45 (4-30)
Budaörs (NB I/B) – Kecskemét (NB I/B) 29-29 (14-13)
Eubility Group-Békéscsaba – Dunaújvárosi Kohász KA 24-26 (11-15)
Vasas (NB I/B) – MTK-Budapest 25-41 (10-23)
Siófok-Galérius Fürdő – Győri Audi ETO KC 27-40 (10-19)

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén a vendégcsapat jut tovább.