Hősies győzelem a fehérvári hokisoktól

A Dornbirn hiába vezetett többször is a Raktár utcában, a Fehérvár AV19 4-3-re megnyerte az összecsapást.

Fordulatos hokimeccset láthatott a székesfehérvári publikum. Az első harmadban még nem esett gól, a másodikban azonban egyből betalált a Dornbirn, egy áthúzódó emberelőnyt használtak ki a vendégek.

Nem örülhettek sokáig a vezetésnek, egy Magosin megpattanó lövés csapta be a dorbirni kapust, azonban mégis előnnyel mehetett szünetre a Fehérvár riválisa, Meier is betalált.

Székesfehérvári góllal indult a harmadik játékrész, Kovács Csaba volt határozott a kapu előterében, de erre is volt válasza a Dornbirnnek. Nem adta fel a magyar csapat, előbb LoVecchio egyenlített, majd a lendületbe jövő Fehérvár a meccset is megnyerte, az első EBEL-gólját szerző Erdély Csanád volt a nyerőember.

Eredmény – EBEL, alapszakasz

Fehérvár AV19-Dornbirn (osztrák) 4-3 (0-0, 1-2, 3-1)
a magyar góllövők: Magosi (28.), Kovács (41.), Lovechio (53.), Erdely (55.)

MOL Liga:
Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 2-3 (0-1, 0-0, 2-1, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
Dab.Docler – HSC Csíkszereda (román) 4-2 (1-2, 2-0, 1-0)