Hibátlan maradt a Veszprém a BL-ben

A magyar csapat hazai pályán győzte le a német Rhein-Neckar Löwent a férfikézilabda Bajnokok Ligája C csoportjában.

Momir Ilic szórta a gólokat

Ugyan a veszprémi Chema révén a Veszprém szerezte a találkozó első gólját, a vendégek hamar fordítottak és 3-1-re is vezettek. Egyenlített, majd a vezetést is átvette a magyar együttes, a folytatásban pedig fordulatos mérkőzést láthatott a publikum, a szünet 10-11-nél érte a csapatokat.

A második félóra kezdetén a Löwené volt az első gól, azonban fokozatosan jött fel a Veszprém, Nagy László találata után pedig hárommal is vezetett a házigazda (19-16). Az utolsó tíz percnek is magabiztos előnnyel vágott neki a magyar csapat és nem is forgott veszélyben a veszprémi győzelem, Carlos Ortega együttese 27-24-re nyert.

A Veszprém ebben az idényben nem veszített mérkőzést: se a BL-ben, se a SEHA Ligában, sem pedig a magyar szuperkupában nem talált legyőzőre.

A játéknap korábbi szakaszában a MOL-Pick Szeged a lengyel Kielce otthonában szenvedett ötgólos vereséget.

Eredmény – férfikézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 2. forduló

MKB-MVM Veszprém – Rhein-Neckar Löwen (német) 27-24 (10-11)
legjobb góldobók:
Ilic 9, Nagy 4, Sulic 4, Ugalde 3, illetve Gensheimer 9, Petersson

Korábban:
Vardar Szkopje (macedón)-Csehovszkije Medvegyi (orosz) 39-28 (24-12)

Az állás: 1. Szkopje 4 pont/2 mérkőzés (66-54), 2. Veszprém 4/2 (64-56), 3. RN Löwen 2/2, 4. Celje 0/1 (26-27), 5. Montpellier 0/1 (24-35), 6. Csehov 0/2 (60-76).