Jakabos lenyomta Hosszút az előfutamban

A berlini úszó Európa bajnokság szombati versenynapján 200 női pillangó előfutamaiból Jakabos Zsuzsanna a második, Hosszú Katinka a negyedik legjobb idővel ment tovább.

A reggeli program magyar szempontból az 50 gyors előfutamaival kezdődött. A három magyar közül Holoda Péter úszott először, de a negyedik futamban az utolsó helyen végzett majdnem egy másodperces hátránnyal, így biztos volt, hogy nem juthat tovább.

Ellenben az ötödik futamban Takács Krisztián már jóval jobb előjelekkel szállt medencébe (22.41 másodperc), ahogy a hetedikben Kozma Dominik (22.33) is, végül mindketten kvalifikálták magukat a középdöntőbe.

Női 200 pillangón szintén három magyarért izgulhattunk.

Az első menetben Jakabos Zsuzsanna könnyedén maga mögé utasított mindenkit, így 2:08.73-mal megnyerte saját futamát.

A második Hosszú Katinka szintén a legjobbnak bizonyult, 2:08.91-gyel, míg Verrasztó Evelyn negyeddikként ért célba, és az ideje alapján be is juthatott volna a középdöntőbe, ám a szabályok miatt harmadik magyarként kiesett.