Federer csúcs: 80. ATP győzelem

Roger Federer a Cincinnatiben rendezett verseny döntőjében 6:3, 1:6, 6:2-re győzte le a spanyol David Ferrert.

Érdekesség, hogy ugyan a svájci férfi teniszez szinte valamennyi csúcsát birtokolja már, az ATP győzelmek terén csak egyénileg tekinthető a 80-as szám mérföldkőnek. Az amerikai Jimmy Connors 109 ATP tornagyőzelmet tud felmutatni, míg a cseh Ivan Lendlnek 94-szer adtak át trófeát, így Federer “csak” harmadik e téren.

Roger Federer 80. alkalommal emelt a feje fölé ATP versenyen trófeát
Fotó: europress

Cincinnatiban a Ferrer elleni döntőt sokan már a meccs kezdete előtt csupán formalitásnak tekintették, hiszen Federer a spanyol eddig mind a 15 meccsét megnyerte. Ennek ellenére, vagy éppen ezért Ferrer küzdött becsülettel, a második játszmában sikerült is egyenlítenie, de a döntő szettben már nem bírt a precíz játékot bemutató svájcival, aki így 16-0-ra módosította kettejük mérlegét.