Olimpiai ezüstérmesünk kiesett

Első napi mérleg a zürichi atlétika Európa-bajnokságon: Papp Krisztina a kilencedik 10 000 méteren, Koroknai Máté (400 m gát)  és Kazi Tamás (800 sík) bejutott a szerdai elődöntőbe, Zsivoczky Attila (tízpróba) a 20. helyről várhatja a folytatást. A nagy visszatérő, Kővágó Zoltán (diszkosz) 14. lett is ezzel nem jutott döntőbe.

Az esti 10 ezres döntőben a két újpesti futó közül az idei félmaratoni világbajnokságon 11. Papp Krisztinának volt esélye a jobb szereplésre. Ennek megfelelően végig próbált az élmezőnnyel haladni, míg Erdélyi Zsófia a táv első fele után leszakadt. Két körrel a vége előtt négyen elléptek a többiektől, Papp Krisztina az üldözőkkel maradt, és 32:32.6 perccel, idei legjobbját (32:59.39) megjavítva a kilencedik helyen ért célba. Erdélyi Zsófia 33.41.8 perccel a 21. lett.

Papp Krisztina remekül futott

A 37 évével a mezőny rangidősének számító Zsivoczky 100 méteren 11.52 másodpercet futott (748 p), távolba pedig 6,65 métert ugrott (732). Aztán megnyerte a súlylökést 15,56 méterrel (824), legerősebb számában, a magasugrásban pedig 2,04 méterig jutott (840). A nap végén a 400 méteres futásban 51.06 másodperccel 766 pontot gyűjtött. Összesítésben 3910 ponttal áll.

Férfi 400 méter gáton a Koroknai testvérek közül a fiatalabb, a 21 éves Máté 50.33 mp-es egyéni csúccsal futamából harmadikként került a szerdai elődöntőbe. A nála három évvel idősebb Tibor, aki szintén a nebraskai egyetemen tanul, 50.84 másodpercet futott, hatodikként ért célba, és összesítésben a 25. helyen végzett.

Kazi Tamás 800 méteren azonnal élre állt futamában, másfél körön át diktálta a tempót, s bár végül hárman is megelőzték, 1:48.05 perces ideje elődöntőt ért. A 800-asok szerdán 21.08-kor állnak rajthoz a fináléért.

Kővágó Zoltánnak ezúttal nem sikerült a versenye

A férfi diszkoszvetés selejtezőjének első csoportjában athéni olimpiai ezüstérmesünk – akit a londoni olimpia előtt doppingellenőrzés elmulasztásának vádjával eltiltottak és júniusban, a Gyulai-emlékversenyen győzelemmel tért vissza -, Kővágó Zoltán 59,72 méterrel kezdett, majd 61,14-re javított. A két éve Eb-bronzérmes, a 2004-es athéni olimpián második dobó harmadik kísérletét elrontotta, nem is mérette le. A második csoportban, ahol a junior Európa-bajnok Szikszai Róbert érvényes kísérlet nélkül zárt, nyolcan is megelőzték Kővágót, aki így lemaradt a 12-es döntőről, s a 14. helyen végzett.

Kiesett a juniorkorú, 19 éves Móricz Bálint is – 47.04 másodperccel hetedikként ért célba futamában 400 méteren.

Schmelcz Fanny sem jutott tovább a távolugrás selejtezőjéből. A 22 éves versenyző elsőre 5,80 métert ugrott, második kísérlete érvénytelen volt. Harmadikra 5,90-re javított, de elmaradt idei legjobbjától, a 6,56 métertől, ami egyéni csúcsa is.

Az Eb első aranyérmét a német David Storl szerezte meg, 21,41 méterrel megvédte címét a férfi súlylökésben.