11 zsinórbeli vereség után győzte le Djokovicsot Tsonga

Sima vereséget szenvedett az elsőként rangsorolt Novak Djokovic a 3,77 millió dollár (878 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás tenisztorna harmadik fordulójában.

A világranglista éllovasa 63 perc alatt kapott ki a 13. helyen kiemelt Jo-Wilfried Tsongától úgy, hogy mindössze négy játékot tudott nyerni.

A francia teniszező – aki legutóbb 2011-ben győzött le aktuális világelsőt Rafael Nadal személyében – sorozatban elszenvedett 11 vereség után győzte le ismét szerb ellenfelét. Egymás elleni mérlegük 14:6 Djokovic javára.

Fotó: Europress fotóügynökség

Tsonga a következő fordulóban a brit Andy Murray-vel csap össze, aki mérkőzés nélkül lépett tovább a nyolcaddöntőből. Ellenfele, a francia Richard Gasquet hasizomsérülés miatt nem állt ki csütörtökön.

Ugyancsak váratlan vereséget szenvedett a harmadikként rangsorolt svájci Stanislas Wawrinka. Őt a dél-afrikai Kevin Anderson ejtette ki.