A Chicago hetedik meccsre mentette a nyugati döntőt

A Chicago Blackhawks összesítésben 3-1-es hátrányból tudott egyenlíteni a Kings ellen azután, hogy szombat hajnalban 4-3-re nyertek Los Angelesben.

Miután a 2012-es bajnok már 3-1-re vezetett, többen leírták a Feketesólymokat, hogy nem tudnak zsinórban három meccset behúzni ez ellen a Kings ellen.

Azonban most ott tartanak, hogy a mindent eldöntő, hetedik összecsapás következik, hiszen 3-3-re módosították az állást. Ehhez kellett az, hogy bár a los angelesiek vezettek 1-0-ra a legutóbbi mérkőzésen, a második etapban Patrick Kane és Ben Smith révén átvették a vezetést a vendégek.

A kocka viszont fordult a záró 20 perc során, hiszen Doughty és Martinez találataival ismét a hazaiak mentek, de az utolsó tíz percben Duncan Keith egalizált (3-3), majd Kane beütötte a győztes gólt.