A BL után a bajnokságot is behúzta a Győr

Sorozatban hetedszer, összesítésben 11. alkalommal lett bajnok a Győr a női kézilabda NB I-ben, miután csütörtökön is legyőzte a Ferencvárost, így 2-0-ra megnyerte a döntős párharcot.

Ugyan a találkozó elején még a vendégek vezettek 2-1-re, a győriek egy 6-0-s sorozattal a tizedik percre megnyugtató előnyre tettek szert (7-2). Ettől kissé túlzottan is magabiztossá vált a csapat, a Ferencváros pedig ezt kihasználva egy gólra feljött (9-8). A hazaiak ezt követően kétszer is emberelőnybe kerültek, ezeket ki is használták, és a szünetre ismét megléptek (16-11).

A második félidőt kiválóan kezdte a Ferencváros, három gólra felzárkózott, azonban Kovacsicz kiállítása miatt ismét emberhátrányba került, ezt követően pedig Penának is le kellett ülnie. A Győr ezekben a percekben magabiztosan játszott, és újra ötgólosra duzzasztotta a különbséget (20-15).

A hajrára a fővárosi zöld-fehérek elfáradtak, így a hazaiaknál már az általában kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek, és a végén még az idény végén távozó játékosokat is “megtapsoltatta” Ambros Martin.

A Győrnek 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 után ez a 11. bajnoki címe, amivel behozta az örökrangsorban a Ferencvárost.

A Győri Audi ETO KC – akárcsak tavaly – idén is triplázott: az NB I-es siker előtt korábban megnyerte a Magyar Kupát és a Bajnokok Ligáját is.