A Népligetben került előnybe a Győr

A bajnoki címvédő, friss Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC 1-0-ra vezet a női kézilabda NB I. fináléjában.

Ferencvárosi góllal indult a döntő első mérkőzése, ám a Győr ezt követően 7-3-ra elhúzott, így Elek Gábor időt kért, hogy felrázza csapatát. A hazai zöld-fehérek nem tudták rendezni a sorokat, Ambros Martin együttese így már a szünetig nyolcgólos előnybe került (10-18).

Valamivel több mint két perc telt el a második félidőből, amikor már tízzel vezetett az ETO, melyből hetet megőrzött a lefújásig a Győr, 25-32 lett a meccs végeredménye. Görbicz Anita nyolc góllal lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

A címvédő így 1-0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó bajnoki döntőben. A második meccset csütörtökön rendezik Győrben.