Babos Tímea fordulatos meccsen jutott elődöntőbe

Babos Tímea a harmadik mérkőzését is megnyerte a 75 ezer dollár összdíjazású gifúi (Japán) keménypályás női tenisztornán, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A nemzetközi szövetség (ITF) honlapja szerint a második helyen kiemelt magyar játékos – aki az első körben a hazai közönség előtt szereplő japán Szema Jurikát, a másodikban pedig az ausztrál Storm Sanderst búcsúztatta – pénteken három szettben, 4-6, 6-2, 6-3-ra győzte le a japán Egucsi Miszát.

“Nehéz volt a mai nap nagyon…Az elmúlt napokhoz képest sokkal melegebb volt, szelesebb is. Így nem éreztem az első szettben a játékot…Aztán rátaláltam a másodikban a ritmusra, így meg tudtam fordítani a meccset. Jöhet végre egy elődöntő, boldog vagyok” – idézi a magyar játékost a babostimea.hu.

A világranglista 118. helyén álló Babos Tímea a döntőbe kerülésért a harmadikként rangsorolt belga An-Sophie Mestachhal mérkőzik.