Remekül pingpongoztak a nők

A magyar női asztalitenisz-válogatott Póta Georgina vezérletével 3-1-re nyert az ausztrálok ellen a tokiói csapat-világbajnokság szerdai versenynapján.

Póta Georgina mindkét meccsét szettveszteség nélkül hozta, rajta kívül pedig Pergel Szandra nyert még mérkőzést. Madarász Dóra kikapott.

A magyar együttes négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel áll és a csütörtöki zárókörben a fehéroroszokkal játszik majd ki-ki mérkőzést. Amennyiben nyer, eléri célját, s bekerül a legjobb 12 közé.

Mindkét magyar együttes a 24 csapatos bajnoki divízióban szerepel, ahol négy, egyenként hat válogatottat felvonultató csoportot alakítottak ki. Körmérkőzések után a hatosok első helyezettjei egyből a negyeddöntőbe jutnak, míg a négy-négy második és harmadik rájátszásban dönti el, hogy mely négy csapat kerül még a legjobb nyolc közé. Onnantól kezdve kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

A csoportok 4-6. helyezettjei a 13-24. helyért lépnek asztalhoz a torna második szakaszában.

Asztelitenisz-csapatvilágbajnokság, csoportkör, eredmények:

nők, B csoport, 4. forduló:

Magyarország-Ausztrália 3-1

Póta Georgina-Melissa Tapper 3-0 (7, 6, 8)
Madarász Dóra-Zhenhua Dederko 0-3 (-1, -9, -8)
Pergel Szandra-Michelle Beaumont 3-0 (6, 3, 3)
Póta-Dederko 3-0 (7, 6, 7)

A csoport állása állás: 1. Japán 8 pont, 2. Tajvan 7, 3. Magyarország 6 (8-9), 4. Fehéroroszország 6 (8-9), 5. Egyesült Államok 5, 6. Ausztrália 4

férfiak, C csoport, 3. forduló (korábban):

Románia-Magyarország 3-1

Andrei Filimon-Pattantyús Ádám 3-0 (9, 9, 8)
Ovidiu Ionescu-Jakab János 3-1 (6, -11, 5, 11)
Hunor Szocs-Kosiba Dániel 0-3 (-5, -11, -9)
Ionescu-Pattantyús 3-0 (6, 5, 10)

A csoport állása: 1. Portugália 6 pont, 2. Japán 5, 3. Görögország 4 (6-8), 4. Franciaország 4 (4-6), 5. Magyarország 4 (4-8), 6. Románia 4 (3-7)