Győzelemmel kezdett női asztalitenisz-válogatottunk

A magyar női asztalitenisz-válogatott nagy csatában győzött a tokiói csapat-világbajnokság hétfői nyitófordulójában.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint Téglás Péter együttese – Póta Gerogina, Pergel Szandra és Madarász Dóra – 3-2-re bizonyult jobbnak az ázsiai származású játékosokkal teletűzdelt amerikai gárdánál. A mindent eldöntő utolsó meccsen Pergel döntő szettben nyert riválisa ellen.

A magyar együttes – amelynek célja, hogy a legjobb 12 között végezzen – kedden két mérkőzést is játszik: előbb a tajvaniak, majd a házigazda japánok ellen.

Mindkét magyar együttes a 24 csapatos bajnoki divízióban szerepel, ahol négy, egyenként hat válogatottat felvonultató csoportot alakítottak ki.

Körmérkőzések után a hatosok első helyezettjei egyből a negyeddöntőbe jutnak, míg a négy-négy második és harmadik rájátszásban dönti el, hogy mely négy csapat kerül még a legjobb nyolc közé. Onnantól kezdve kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. A csoportok 4-6. helyezettjei a 13-24. helyért lépnek asztalhoz a torna második szakaszában.