Magabiztosan nyert az Olaj

A Szolnoki Olaj hazai környezetben magabiztosan nyert a Kaposvár ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szerdán játszott felsőházi mérkőzésén.

A Kaposvár ellen a hazaiak nem tudtak meglépni egészen a harmadik harmadik, akkor viszont remekeltek, mivel Holiday, Keller és Báder vezetésével 23-7-re nyerték meg azt az etapot. Végül a szolnokiak 85-60-ra nyerték meg a találkozót.

Az alsóházban a Falco száz pont fölé jutva verte a Körmend együttesét, míg a Nyíregyháza könnyedén múlta felül a ZTE-t.

A női mezőnyben a PINKK Pécsi 424 közel került az NB I fináléjához, miután az elődöntő szerdai első mérkőzésén idegenben győzte le a Diósgyőrt. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második mérkőzését pénteken játsszák a PINKK otthonában.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I, középszakasz

felsőház:
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 85-60 (21-19, 23-18, 23-7, 18-16)

alsóház:
Falco-Trend Optika KC Szombathely – EGIS Körmend 101-97 (27-19, 25-38, 31-17, 18-23)
MARSO Nyíregyházi KK – Zalakerámia-ZTE KK 92-75 (30-24, 22-13, 19-19, 21-19)