Jöhet a Győr-Fradi döntő

Heidi Löke (heidi löke, )

A címvédő is bejutott a fináléba a női kézilabda NB I.-ben. Az Érd a félidőben még két góllal vezetett az elődöntő második mérkőzésén, de végül biztosan nyert az ETO.

A Győri Audi ETO női kézilabdacsapata hazai környezetben hozta a kötelezőt, 13 góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. A szerdai második mérkőzésen is magabiztosan kezdtek a vendégek, a 15. percben már 5-11 volt az állás. Innen tudott fordítani a szünetig az Érd, Schatzl vezérletével lett 17-15 harminc percnyi játék után.

A második félidőben az ETO gyorsan egyenlített, majd a 46. perctől kezdve fokozatosan rázta le ellenfelét. A vég 26-33 lett, azaz két mérkőzésen ki tudta harcolni a döntős szereplést a Győr.

A fináléban a Ferencváros lesz a győriek ellenfele, a fővárosiak a Dunaújvárost verték két meccsen.