Fél lábbal döntőben a Veszprém

momir ilics, mkb-veszprém (momir ilics, mkb-veszprém)

A címvédő MKB-MVM Veszprém könnyedén legyőzte a vendég Balatonfüredet a férfikézilabda NB I. elődöntőjének első mérkőzésén.

Elkezdődött a férfikézilabda NB I. elődöntője, a címvédő Veszprém hazai környezetben fogadta a Balatonfüredet. A bakonyi együttes várta esélyesként a keddi találkozót, Carlos Ortega csapata pedig nem is okozott csalódást a szurkolóknak.

Szoros játékkal indult az összecsapás, Zdolik Bence góljával még 4-4 volt az állás a hatodik percben, ám ekkor meglépett a Veszprém, amely a félidőben 19-15-re vezetett. A második felvonásban fokozatosan növelte előnyét a címvédő, amely a 47. percben már tízzel vezetett (30-20), végül 38-26-ra nyert, azaz igen kedvező helyzetből várhatja az árpilis 22-i, balatonfüredi visszavágót. A párharc az egyik fél második győzelméig tart.

A másik NB I-es elődöntős ágon a Pick Szeged a Csurgó – Grundfos-Tatabánya párharc győztesével találkozik majd. Jelenleg a Csurgó 1-0-ra vezet, a második felvonás szerdán lesz Tatabányán.