Babos párosban elődöntős Mexikóban!

A magyar teniszező Olga Govorcova oldalán két játszmás mérkőzésen nyert az Asia Muhammad-Allie Will kettős ellen, így bejutott a párostorna elődöntőjébe az 500000 dolláros monterreyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 24 percig tartott. A magyar-fehérorosz duó következő ellenfele a 4. helyen kiemelt a Date-Krumm Kimiko-Karolina Pliskova vagy a Maria Sanchez-Coco Vandeweghe páros lesz Mexikóban.

“Örülök az elődöntőnek! Az ellenfél nagyon jól szervált, így szükség volt a jó ritörnre. Szerencsére ez ma jól működött nálam, elégedett vagyok. Holnap edzésnap, aztán szombaton nehéz meccs elé nézünk” – számolt be Babos a mérkőzést követően.

A babostimea.hu szerint a mérkőzés végig rendkívül szoros volt, az amerikai duó mindkét szettben brékelőnyben volt, és onnan sikerült fordítani a tavaly torna második helyezett párosa ellen.

ABIERTO MONTERREY (500 ezer USD), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Babos,Govorcova (magyar, fehérorosz, 1.)-Asia Muhammad, Allie Will (amerikai) 7:5, 7:5