Anaheim Ducks (anaheim ducks, )

Az Anaheim Ducks a franchise történetének legnagyobb feltámadását produkálta az NHL legutóbbi játéknapján.

Az anaheimi kispad öröme a győztes gól után
Fotó: Europress Fotóügynökség

A hokiban valami mindig történik, most sem volt ez másképp az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi, magyar idő szerint kedd hajnali játéknapján. Az Anaheim Ducks fogadta a Winnipeget és pocsékul kezdte a mérkőzést, ugyanis a második harmad közepén már 4-0 volt a Jetsnek.

A játékrészben még tudtak szépíteni a kaliforniaiak, majd a harmadik felvonás elején gyorsan két újabb gólt berámoltak a vendégek kapujába, így ismét nyílttá vált az összecsapás. Elérkezett a mérkőzés a rendes játékidő utolsó percéhez, amikor Corey Perry 4-4-re módosította az állást, majd a hosszabbítás 16. másodpercében Stephane Robidas a Ducks győzelmét jelentő gólt is bevágta. Ez volt az Anaheim Ducks történetének legnagyobb feltámadása.

A játéknap talán legsimább sikerét a New Jersey Devils aratta, amely hazai környezetben verte 6-3-ra a Florida Pantherst. A Minnesota Wild Los Angelesben nyert, az Ottawa Senators pedig szétlövésben kerekedett felül a Carolina Hurricanes együttesén.